Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne działania „Prędkość” i „Trzeźwy poranek”

Podczas prowadzonej akcji „Prędkość” policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 53 km/h. 22-letni mężczyzna zlekceważył przepisy ruchu drogowego, w konsekwencji czego policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

26 lutego 2017 r. w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim prowadzili ogólnopolską akcję „Prędkość”, która dotyczy poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas wczorajszych działań funkcjonariusze wykorzystali wideorejestratory i laserowe mierniki prędkości. Kontrole skierowane były głównie na tych kierowców, którzy nie przestrzegali ograniczeń prędkości. Stróże prawa sprawdzali również  wymagane dokumenty i stan trzeźwości. Policjanci podczas działań skontrolowali 63 pojazdy. 54 kierujących zostało ukaranych mandatami. Rekordzistą ignorującym obowiązujące przepisy okazał się 22- letni kierujący samochodem BMW, który jadąc ulicą Sikorskiego w Piotrkowie Trybunalskim przekroczył prędkość o 53 km/h. Policjanci zatrzymali 22- latkowi prawo jazdy.

„Trzeźwy poranek” to kolejne działania prowadzone od wczesnych godzin rannych 27 lutego na terenie gminy Grabica. Dzisiejszy poranek był w 100% trzeźwy.  Piotrkowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami komisariatu w Grabicy od godziny 7.00 do 9.00 sprawdzali stan trzeźwości kierowców. W 195 przypadkach wykonane badanie za pomocą alkomatu AlcoBlow nie potwierdziło aby jakikolwiek kierowca jechał na „podwójnym gazie”. Funkcjonariusze podczas prowadzonej akcji nałożyli 8 mandatów karnych, w tym 2 za brak dokumentów, a 6 za przekroczenie obowiązującej prędkości.

Kary dla kierujących, którzy nie przestrzegają obowiązującej prędkości są określone w taryfikatorze mandatów i punktów karnych. Kierowcy, którzy w szczególny sposób stworzą zagrożenie na drodze mogą spodziewać się zatrzymania prawa jazdy i skierowania wniosku do sądu o ukaranie.
Mandat karny w kwocie do 500 złotych i nawet 10 punktów karnych może otrzymać kierujący przekraczający dopuszczalną prędkość jazdy tj. powyżej 50 km/h
Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych.