Zamiast mandatu walentynkowe serduszko - Informacje - Komenda Miejska Policji w Piotrkowie Trybunalskim

Informacje

Strona znajduje się w archiwum.

Zamiast mandatu walentynkowe serduszko

Policjanci z piotrkowskiej drogówki dzisiejszy dzień na drodze traktowali wyjątkowo. Podczas prowadzonych kontroli funkcjonariusze przypominali kierowcom aby zawsze jeździli bezpiecznie i zgodnie z przepisami. Celem akcji przeprowadzonej w „dzień zakochanych” było uświadamianie zmotoryzowanych o tragicznych w skutkach ryzykownych zachowaniach za kierownicą.

Wyjątkowo dzisiaj- 14 lutego zamiast mandatów kierowcy zatrzymani do kontroli otrzymywali od policjantów serca z czerwonym napisem „Zwolnij! Jak kocha, to poczeka!”. Zawsze lepiej dojechać nieco później niż nie dojechać wcale. Mundurowi ulgowo traktowali kierowców za drobne wykroczenia przypominając o zachowaniu zdrowego rozsądku. Wszystko po to, aby zawsze cało i szczęśliwie dojechać do oczekującej na nas osoby. Jedna z Pań kierujących pojazdem powiedziała, że zawsze stara się jeździć zgodnie z przepisami, ale widząc zatrzymujących samochody policjantów lekko się zdenerwowała. Przyznała też, że nigdy jeszcze nie była kontrolowana, a jeździ już kilkanaście lat. Ale ta akcja i ta nagroda!- to było bardzo miłe zaskoczenie!  
Pamiętajmy, że nie zawsze dozwolona prędkość jest prędkością bezpieczną.

W 2016 roku główną przyczyną zdarzeń drogowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i powiatu  było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami oraz nieprzestrzeganie pierwszeństwa przejazdu i nadmierna prędkość. Z tej pierwszej przyczyny zaistniało 396 zdarzeń drogowych co stanowiło 18,5 % ogółu zdarzeń (w ubr. 15,6 %) . Z powodu nieprzestrzegania pierwszeństwa przejazdu zaistniało 301 zdarzeń co stanowiło 14,1 % ogółu zdarzeń (w ubr. 17,9 %) . Z powodu niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze zaistniało 242 zdarzenia, co stanowiło 11,3% ogółu zdarzeń( w ubr. 9,8 % ).